חדרי ילדים - שיודעים בדיוק מה הם רוצים
בעבר היה מאוד קל לרכוש חדרי ילדים [או כל דבר אחר לילדים] – פשוט היו קונים להם, בלי הרבה דיבורים. הילדים כיום הם שונים והם יודעים בדיוק מה הם רוצים, ולכן חשוב לשאול אותם קודם מה הם מעדיפים.
כאמור, הילדים כיום דעתנים, כדי שלא ייווצרו בעיות מיוחדות ולא נעימות, לפני שבוחרים חדרי ילדים , רצוי לשבת אתם ולחקור קצת מה הם מעדיפים [לא כולם יהיו בעלי דעה נחרצת, אבל כדאי לשתף אותם בתהליך בחירת חדרי ילדים עבורם].
כדאי לשאול את הילדים, טרם רכישת חדרי ילדים עבורם – ראשית, מה הצבע האהוב עליהם? והאם יש דמות או נושא מסוים שהוא קרוב אליהם והם היו מעוניינים לשלבו בחדר שלהם וכדומה.
יש לזכור, הבית הוא של כולם, אבל חדרי שינה של ילדים הוא מעוזם הפרטי ומקום מבצרם, הוא רק שלהם וחשוב מאוד שיהיה להם נעים וכיף לשהות בו.
לאחר שקיבלתם קצת מידע מהילדים שלכם, אל לכם לשכוח, שגם לכם חייבת להיות מלה בעניין. זכרו - חדרי שינה לילדים צריכים להיות נעימים, יפים, אבל גם פונקציונאליים. חדרי שינה לילדים לא נועדו רק לשינה, כי אם למטרות רבות ונלוות - חדרי ילדים צריכים להתחשב [מעבר למיטה, כמובן] בכך שיש לתת מקום למכתבה, מקום לספרי ולציוד הלימודים, למשחקים, למחשב וכדומה.
בנוסף, חדרי שינה של ילדים הם גם מקום אירוח לחברים שלהם, ולכן יש לסדר ולארגן את החדר בצורה שתהיה מזמינה ונוחה, כדי שהילדים שלכם יזמינו חברים ויהיו גאים לארח אותם בחדר שלהם.  
בעבר, הקפידו לעצב את הבית – המטבח והסלון ותחום חדרי שינה לילדים לא זכה לאותה השקעה. כיום, עיצוב חדרי ילדים הוא תחום בפני עצמו ולכך יש אנשי מקצוע, שזהו תחום עיסוקם הראשי והעיקרי: עיצוב חדרי ילדים.
לסיום, בבואכם לבחור עיצוב חדרי ילדים, אחד הדברים הכי חשובים שיש לשקול אותו בכובד ראש – הוא המיטה.
שלא כמונו, המבוגרים – הילדים מתפתחים וצומחים ואם כבר מעצבים חדרי שינה יוקרתיים, יש לחשוב על הטווח הארוך ולא לקנות מיטה בהתאם למידות הנוכחיות של הילדים, צריך לקחת בחשבון שהם יגדלו, ולכן מיטות קטנות בגודלן יכולות להתאים להם כעת, אך עוד שנה או שנתיים הן כבר לא יהיו רלוונטיות עבור הילדים וחבל להרוס את העיצוב של חדרי שינה לילדים שהשקעתם בו מחשבה, אנרגיה וכסף.
   מערכות ישיבה - לכל המשפחה
מאז ומתמיד מערכות ישיבה נועדו לכל המשפחה; בעבר – השתמשו בדלפק או בשולחן פשוט עם כיסאות פשוטים וכל המשפחה הסבה אליו, כדי להתקבץ יחדיו. עם הקדמה וההתפתחות של נושא עיצוב הבית, גם עיצוב מערכות ישיבה הפך לתחום בפני עצמו וכיום כבר לא קונים שולחן פשוט עם כמה כיסאות, אלא בוחרים בעיצובים מיוחדים של מערכות ישיבה, אשר ישתלבו היטב בעיצוב הכללי של הבית.
לתחום מערכות ישיבה יש מספר פרמטרים חשובים, שכדאי לדעת, ולכן קיבצנו עבורכם כמה טיפים חשובים, כלהלן:
כאשר יש ילדים קטנים בבית, רצוי לא לרכוש מערכות ישיבה העשויות משולחן עם זוויות חדות. ילדים, מטבעם, רצים ומשתוללים ורבים הם האסונות הנגרמים כאשר ילד נתקע במהלך ריצתו בזווית חדה של השולחן.
מערכות ישיבה מרובעות – אם הבית שלכם הוא גדול דיו, רצוי לרכוש מערכות ישיבה מרובעות – הן משדרות יוקרה ותופסות מקום רב יותר. תוכלו לשבת בהן בנינוחות ובמרחק האחד מן השני ויתרונם הנוסף שהם יכולים להיפתח למקומות ישיבה נוספים.
מערכות ישיבה עגולות – מתאימות לבתים קטנים יותר, שכן הן תופסות נפח קטן יותר. מערכות ישיבה עגולות נתפשות כפשוטות יותר והמרווח בין היושבים בהן, לרוב, צמוד ואינטימי יותר.
מערכות ישיבה מעץ – כדי לשמור על מערכות ישיבה אלו לטווח הארוך, הכי מומלץ לרכוש מערכות ישיבה מעץ מלא, הוא יחזיק לכם שנים רבות ולא תצטרכו כל תקופה לחפש מערכות ישיבה חדשות.  
מערכות ישיבה מעור – עור תמיד הוא הבחירה האולטימטיבית למי שאוהב אותו ולא משנה מה האופנה מכתיבה באותה התקופה. מערכות ישיבה מעור משדרות אלגנטיות, יוקרה והעור נעים מאוד למגע.
עלות מערכות ישיבה – אין מחיר אחיד עבור מערכות ישיבה, זהו שוק פרוץ ובין אם מייבאים או מייצרים מערכות ישיבה – כל בעל עסק, המוכר מערכות ישיבה, מחליט על המחיר בעצמו, ולכן אתם יכולים לראות מערכות ישיבה זהות להפליא ביניהן, אבל כל אחת תעלה סכום אחר, תלוי במי שמוכר אותה.
זאת אחת הסיבות שלא כדאי לרוץ ולקנות מערכות ישיבה מיד, אלא לעשות לפני סקר שוק, לבדוק מה חשוב לכם ומה אתם מעדיפים ואז לראות איפה מוכרים מערכות ישיבה המותאמות לתקציב שלכם.
 

 

לקריאה נוספת: